Okablkowanie komputerów i zadbanie o baterie

Okablowanie komputerów.

Uporządkowane kable są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania i chłodzenia urządzeń. Nieschludne kable mogą w końcu wpłynąć na przepływ powietrza i ułatwić gromadzenie się gorącego powietrza w skrzynce, co spowoduje wzrost temperatury, która może być bardzo niebezpieczna.

Poplątane kable mogą również zajmować cenne miejsce i ograniczać możliwości dodania nowych komponentów. Dlatego najlepiej upewnić się, że zainstalowane jest tylko niezbędne okablowanie. Zaleca się również sprawdzenie połączeń, ponieważ w niektórych przypadkach awaria niektórych komponentów może być spowodowana luźnym lub źle podłączonym kablem. To zajmie tylko minutę i może zaoszczędzić ci wielu nerwów. Zobacz jak zbudowany jest komputer stacjonarny.

Bateria w laptopach.

Bateria jest jednym z najważniejszych podzespołów w każdym laptopie i biorąc pod uwagę obecną tendencję wielu producentów do integrowania jej z obudową, zaleca się dbanie o nią w jak największym stopniu, aby uniknąć naprawy, która może być bardzo kosztowna. Nie ma cudownych rad, ponieważ jest to podzespół, który ulega degradacji przez proste użycie, ale przedstawiamy trzy zalecenia, które pomogą utrzymać baterie w dobrym stanie tak długo, jak to możliwe:

Nie należy używać laptopa zawsze podłączonego do sieci, a przy włączonej i naładowanej w 100% baterii, zaleca się od czasu do czasu trochę lekkie zużycie.

Należy unikać zbliżania laptopa do źródeł intensywnego ciepła, ponieważ ciepło ma bardzo szkodliwy wpływ na baterie litowo-jonowe.

Nie należy całkowicie rozładowywać baterii, lepiej je ładować w sposób bardziej ciągły i w krótkich cyklach, niż robić długie ładunki, gdy są całkowicie rozładowane.

Dodaj komentarz