Chmura do przechowywania danych – najważniejsze zalety.

Ogromna ilość danych nie przytłacza i nie stanowi problemu, bo jest ona – chmura, czyli wirtualne miejsce na serwerze, gdzie zgromadzone dane (pliki, zdjęcia, muzyka itp.) mogą być w każdej chwili udostępnione osobie do tego powołanej.

Największą zaletą chmury jest fakt, że w przypadku awarii naszego sprzętu nie tracimy danych. Nie tracimy, bo wciąż znajdują się one na serwerze zewnętrznym. Możemy mieć do nich wgląd z różnych urządzeń, a więc awaria danego sprzętu nie jest przeszkodą, by uzyskać te dane z innego urządzenia. Chmura jest łatwo dostępna z każdego miejsca na świecie.

Najnowsze artykuły o bitcoinach – https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kurs-bitcoina-w-gore-Inwestorzy-obstawiaja-wzrosty-8039690.html

Kolejnym atutem jest fakt, że dane możemy udostępnić, podając osobie lub grupie osób dane do logowania. Firmy udostępniają materiały szkoleniowe, nauczyciele – zadania dla uczniów, rodzina – zdjęcia z wakacji itp. Jak się okazuje chmura to nieograniczone możliwości w dzieleniu się określonymi danymi, których przesłanie np. e-mailem byłoby kłopotliwe (ze względu na rozmiar).

By zalogować się do dysku potrzebujemy przeglądarki internetowej. Możemy również zainstalować odpowiednią aplikację. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że tak wiele możliwości daje nam przechowywanie danych w chmurze.

Dodaj komentarz